Wcześniej pisaliśmy o tym, co trzeba robić i na co uważać, żeby być idealną partnerką dla chłopaka. W tym artykule odwracamy role, by zobaczyć, czego potrzebują kobiety i na co strona męska powinna zwrócić uwagę w związku. Przedstawiamy 10 wskazówek, jak być idealnym chłopakiem.

  1. Inteligencja to jedna z cech, które cenione są nie tylko na studiach czy wśród pracodawców, ale i w związku. Dziewczyny wręcz oczekują, żeby ich chłopak może i nie był drugim Elonem Muskiem, ale był obeznany w wielu tematach i potrafił zwięźle i merytorycznie się wypowiedzieć.
  2. Wygląd ma znaczenie. Nieraz pewnie słyszeliście, że pierwsze wrażenie w ciągu kilku sekund od poznania drugiej osoby opiera się niemal w 100% na tym, jak ktoś wygląda. Zadbany wygląd, elegancko przecięta broda lub ogarnięty zarost w połączeniu ze schludną fryzurą i czystymi ubraniami naprawdę zrobią robotę.
  3. Nie tylko inteligencja i wygląd mają znaczenie. Dziewczyny lubią, kiedy mężczyzna ma swoje zainteresowania, hobby i dążenia. Wie, czego chce i do tego zmierza. Pierwsze trzy punkty sprawią, że w oczach płci przeciwnej (i nie tylko) będziesz wyglądał na bardzo ułożoną i świadomą swoich czynów osobę. Jak powiedział znany aktor Matthew McConaughey, „Zadbaj o swój ogród – to jest moja zasada. Dbaj o kwiaty, a nie uganiaj się za motylkami, i wtedy one same do Ciebie przylecą. Tak wygląda życie”.
  4. Być obeznanym to tylko jedna strona medalu. Musisz umieć podtrzymać i poprowadzić rozmowę, zwłaszcza ze swoją partnerką. Nie tylko mów, ale i słuchaj swojej dziewczyny, a następnie odnoś się do jej wypowiedzi. Będzie jej bardzo miło, że uważasz za istotne to, co ona mówi.
  5. Bardzo ważne są uczciwość i szczerość. Bez tego związek nie przetrwa. Jeśli próbujesz manipulować dziewczyną i dbasz tylko o własne dobro, bądź gotowy do szybkiego rozstania.
  6. Jest duża różnica między pewnością siebie, a poczuciem własnej wartości. To pierwsze ma negatywne skutki chociażby w postaci rozdmuchanego ego i tak naprawdę prawie zerowego szacunku do siebie i innych. Poczucie własnej wartości natomiast powoduje, że czujemy się bardziej pewnie nawet w niewygodnych sytuacjach oraz potrafimy z szacunkiem podchodzić także do drugiej osoby. Warto uważać na to, które pojęcie charakteryzuje właśnie Ciebie, żeby nie usłyszeć od dziewczyny frazy, którą powiedziała Vesper do Bonda: „Pojedziesz następną. W tej windzie już nie ma miejsca dla mnie i Twojego ego”.
  7. Poczucie humoru jest również bardzo ważne. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda może lubić czarny humor, a błazen był szanowaną postacią tylko za czasów króli, bo mógł, jako jedyny, w żarcie powiedzieć władcy nieprzyjemną prawdę. Obecnie ośmieszenie się z odrobiną goryczy nie będzie grało na Twoją korzyść.
  8. Wszelkiego rodzaju nałogi również nie są mile widziane. Dziewczyny w związku szukają pewnego rodzaju ideału wsparcia i mentorstwa. Musisz więc pokazać, że może brać z Ciebie dobry przykład.
  9. Wskazane natomiast są wszelkiego rodzaju romantyczne akcje, może nawet prosto z filmów o miłości. Dziewczyny lubią być przyjemnie zaskakiwane. Podwójną radość będzie czerpać, jeśli to będzie coś, o czym dawno marzyła, na przykład, wspólna wyprawa do jej ulubionego kraju.
  10. Związek poniekąd jest budowany na kompromisach. Pamiętaj, kochająca dziewczyna zawsze będzie gotowa na kompromis względem Ciebie – zadbaj o to, żebyś i Ty mógł dla niej zrobić coś, co dla Ciebie nie koniecznie jest wygodne czy przyjemne. Zawsze też można omówić plan działania, przy którym każda ze stron będzie zadowolona.

Powyższe punkty są tylko wskazówkami do bycia idealnym chłopakiem dla swojej dziewczyny. Warto jednak pamiętać, że każdy jest inny, ma swoje zasady i ideały. Dobrym i zarazem uniwersalnym rozwiązaniem na drodze do wymarzonego związku jest zwykła rozmowa. Pamiętaj, nikt nie lubi być oszukiwany, a przemilczenie i zatajanie do niczego dobrego nie prowadzą.